КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
Київ, Артема 37/41, офіс 710А
Тел. : (044) 247-93-53,(099) 380-03-92
Email: office@ukrreg.com.ua

Відмінність ТОВ та ПП

Відмінність та подібність Товариства з обмеженою відповідальністю та Приватного підприємства

Реалізація права на зайняття господарською діяльністю може здійснюватися в різних організаційно-правових формах. Розглянемо більш докладно такі з них як приватне підприємство та товариство з обмеженою відповідальністю. Перш за все, слід зазначити, що Господарський кодекс України (ГКУ) дає визначення поняття обом організаційно-правовим формам. Приватним підприємством (ПП) визнається підприємство, що діє на основі приватної власності одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадянства та його (їх) праці або з використанням найманої праці. Приватним є також підприємство, що діє на основі приватної власності суб'єкта господарювання - юридичної особи (ст.113 ГКУ).
Товариством з обмеженою відповідальністю (ТОВ) є господарське товариство, що має статутний фонд, розділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і яке несе відповідальність за своїми зобов'язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах своїх вкладів (ст. 80).
Порядок організації і діяльності ТОВ регулюється ЗУ «Про господарські товариства». Однак, на сьогодні закон, регулюючий порядок створення та діяльності приватних підприємств, відсутній. Такі підприємства діють на загальних підставах відповідно до Цивільного та Господарського кодексів України.
Метою створення ТОВ, так як і ПП, є отримання прибутку, але законодавство передбачає можливість створення також і некомерційного ПП.
Приватне підприємство може бути створене як одним засновником, так і декількома. У свою чергу, законодавство встановлює максимальну кількість учасників ТОВ - сто осіб.
Щодо форми власності майна, то на відміну від ТОВ, де присутні всі форми власності, ПП може бути створено тільки на основі приватної форми власності.
Загальною рисою для обох видів підприємств є наявність статуту, на основі якого здійснюється господарська діяльність.
Для ТОВ встановлено мінімальний розмір статутного фонду, не менше 1 мінімальної заробітної плати. Для ПП такої вимоги не встановлено.
«
ПРО КОМПАНІЮ НОВИНИ СТАТТІ МАПА САЙТА